Sprzęt do zaopatrzenia nefrostomii

Worek do zbiórki moczu powinien być zawsze trzymany poniżej poziomu, na którym znajdują się nerki. Do użytku dziennego najlepsze zastosowanie znajdą worki mocowane do nogi, natomiast do snu zaleca się podpięcie worka do dobowej zbiórki moczu o większej pojemności 2000 ml.

  • Worek do zbiórki moczu mocowany na nogę, dostępny w wersjach 350 ml, 500 ml, 750 ml oraz 1500 ml, posiada zawór antyzwrotny, miękką wyściółkę fizelinową, unikatowy zawór odpływowy, gładki dren o dużej średnicy, z możliwością docięcia według potrzeb pacjenta, otwory na mocowanie pasków mocujących do nogi. Worki do zbiórki moczu Larena® dostępne są w różnych wariantach oraz rozmiarach, aby jak najlepiej zaspokoić indywidualne potrzeby pacjenta.Więcej informacji o workach do dobowej zbiórki moczu znajdziesz poniżej:

Worek do dobowej zbiórki moczu o pojemności 2000 ml, posiada zawór antyzwrotny, zawór odpływowy T-Tap, gładki dren o dużej średnicy, wyraźną podziałkę wskazującą ilość zebranego moczu, otwory na mocowanie wieszaka. Więcej informacji o worku do dobowej zbiórki moczu o pojemności 2000 ml znajduje się tutaj.

Uniwersalne paski mocujące Larena® służą do bezpiecznego i komfortowego zamocowania worka do zbiórki moczu na nodze pacjenta.

W opakowaniu znajduje się komplet składający się z 2 sztuk. Długość każdego paska to aż 60 cm.

Paski Larena®  jako jedyne na rynku posiadają aż dwukrotną warstwę silikonu, dzięki czemu utrzymują się na ciele znacznie lepiej i pewniej niż zwykłe paski z pojedynczą warstwą antypoślizgowego materiału.

Paski wykonane są z wyjątkowo miękkiego i elastycznego materiału. Pełni komfortu dopełniają wysokiej jakości guziki mocujące oraz najnowszej generacji rzepy typu Velcro.

Przed zamocowaniem worka na nodze należy przyciąć paski mocujące (taśmy rzepowe) na właściwą długość.
Twoje źródło wiedzy o nefrostomiiTwoje źródło wiedzy na temat nefrostomii